За півроку в Золочеві теплоізольовано близько 1000 метрів міських  теплотрас.

Від початку опалювального сезону ремонтна бригада компанії «Золочівенергоінвест» відновила та замінила теплоізоляцію близько 1000 метрів комунальних теплотрас. Зокрема було відновлено теплоізоляцію понад 100 метрів теплотраси, що веде до дитячого садочка №3 на вулиці Львівській, 80 метрів теплотраси до Професійного ліцею по вулиці акад. Павлова.

Відновлено теплоізоляцію 100 метрів труб до дитячого садочка №4 та теплоізоляцію 250 метрів теплотраси від котельні по вул. Львівській,12. Наприкінці лютого поточного року поновлено теплоізоляцію теплотраси протяжністю понад 60 метрів на ділянці біля Управління освіти районної державної адміністрації. Усі теплоізоляційні роботи проведені за рахунок компаній «Золочівенергоресурс» та «Золочівенергоінвест». Загальна вартість вказаних робіт з теплоізоляції становить понад 60 тисяч гривень.

«Усі поточні ремонти теплотрас, у тому числі і відновлення теплоізоляції, ми проводимо своїми силами і за свої кошти, – говорить Андрій Омельчук, директор теплогенеруючої компанії «Золочівенергоінвест». Законодавство категорично забороняє нам включати такі витрати до тарифу. Фахівці НКРЕКП дуже прискіпливо перевіряють кожну складову тарифу. Для того, щоб повністю модернізувати міські теплотраси і позбутись тепловтрат, потрібно разом із муніципальною владою сформувати довготермінову стратегію». Дієвий інструмент для цього є, стверджує Андрій Омельчук. Три роки тому, була розроблена спеціальна інвестиційна
програма, яка давала можливість на окремому рахунку акумулювати кошти для проведення такого плану капітальних робіт. «Виконком міської ради затвердив цю програму. Завдяки інвестиційній програмі ми змогли повністю замінити 300 метрів зношених труб на сучасні теплоізольовані. Це 5% усіх теплотрас міста. Я думаю, що використовуючи механізм інвестпрограм, ми могли б за 5-6 років повністю модернізувати міські тепломережі і на півстоліття забути про тепловтрати», – переконаний Андрій Омельчук.

Дуже хибна думка, що тепловикам вигідно мати великі втрати в тепломережах, наголошує Андрій Омельчук. Насправді це зовсім не так. Наші споживачі-юридичні особи мають теплові лічильники на своїх об’єктах і платять тільки за ту кількість тепла, яку реально використали. А тепловтрати по дорозі, у тепломережах – це прямий збиток теплогенеруючих компаній.

«Є ще одне питання, яке мене дуже дивує, – говорить Андрій Омельчук. – Дуже часто зривають і нищать теплоізоляцію мереж самі мешканці міста. Ми щороку утеплюємо теплотраси, а це утеплення хтось зриває і труби оголюються та ржавіють. Але ж теплотраси це власність громади міста. Чому мешканці Золочева нищать свою власність для нас не зрозуміло. Ми про це постійно пишемо в пресі і наголошуємо на різного роду зустрічах».

Нагадаємо, що у серпні компанія провела модернізацію теплотраси на вул. Тернопільській, від моста до Народного дому. У процесі модернізації, було замінено близько 300 м старих труб на сучасні теплоізольовані спіненим поліуретаном. Цю модернізацію було проведено за рахунок коштів з інвестиційної програми.

менеджер з комунікацій
Олесь Пограничний
+38 067 208 88 83
+38 032 276 93 83
oles.pogranychny@alterfuel.com.ua