У наступному опалювальному сезоні вартість централізованого опалення для  населення зросте удвічі.

За минулий осінньо-весняний період при опаленні комунальних об’єктів Золочівщини було заміщено понад 1,35 млн м 3 природного газу. Завдяки переходу з газу на альтернативні види палива, державний і місцевий бюджет зекономив понад 7,2 млн грн. «Це при тому, що була аномально тепла зима, – говорить Андрій Омельчук, директор теплогенеруючої компанії «Золочівенергоресурс». – Якщо ж порахувати загальний економічний ефект від нашої діяльності в районі, то до цієї суми потрібно додати більше ніж 2 млн гривень сплачених місцевим лісгоспам та розробникам за дрова, адже ці кошти залишилися тут, в районі, а не були виведені за межі України в якості оплати за газ. Плюс ще близько 900 тис грн податків і відрахувань до місцевого бюджету. Сумарно, це понад 10 млн. грн економії та доходів для місцевого та державного бюджетів. Це так, до відома тих чиновників, які руками і ногами все ще тримаються за старі газові теми і схеми і всіляко намагаються не допустити українських підприємців до роботи у комунальному секторі»

Варто зазначити, що тарифи на теплопостачання в Золочеві були нижчими, аніж в сусідніх районах області. «Перед початком опалювального сезону у нас був напружений, але загалом продуктивний діалог з керівництвом міста і району, – говорить пан Омельчук. – Звичайно, ми, як комерційна структура, зацікавлені у тому, щоб отримати від своєї діяльності реальний, економічно обгрунтований прибуток. Але ми також дуже добре розуміємо нинішню ситуацію в нашій країні і пішли назустріч громаді у питанні тарифів».

Загалом, за словами пана Омельчука, минулий опалювальний сезон пройшов рівномірно і без значних проривів і аварій. «Зараз у нас повним ходом йде підготовка до нового опалювального сезону. Проводиться поточний ремонт і профілактика обладнання та мереж. Наші фахівці вже подали необхідні пакети документів у Національну Комісію для затвердження тарифів на наступний опалювальний сезон». У наступному опалювальному сезоні нас чекає різке зростання ціни на газ і вирівнювання ціни для населення з ціною для юридичних осіб. В результаті, вартість тепла зросте, оскільки зростають основні складові теплоенергії: паливо (газ, вугілля, дрова, біомаса), електроенергія. При вартості газу 6879 грн за м 3 , вартість тепла для населення зросте майже на 80%. У перерахунку це становитиме орієнтовно понад 60 грн за опалювання одного метра квадратного житлової площі.

Минулого тижня Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП), прийняла остаточне рішення з 1 липня 2016 року майже удвічі підвищити тарифи на теплову енергію та послуги централізованого опалення для населення. «Тому, вже сьогодні, не чекаючи настання холодів, мешканцям Золочева, які ще користуються послугами централізованого опалення, потрібно активно працювати над тим, щоб переходити на індивідуальне опалення своїх будинків та помешкань, – наголошує Андрій Омельчук. – Тоді люди самі зможуть регулювати тепло у своїх помешканнях та витрати на опалення. До цього процесу також мають долучитися і теплопостачальні організації, і органи місцевого самоврядування, і державні та міжнародні фінансові установи, щоб не залишати наших співгромадян сам на сам із цією проблемою». Сьогодні в сусідніх районах області повним ходом йде відключення населення від централізованого опалення і перехід на індивідуальне опалення квартир та будинків.

Золочівський часопис “Народне слово” 16.06.2016